2018.gada 22.martā Pierīgas pašvaldību apvienības (PPA) pārstāvji karstās diskusijās ar Autotransporta direkcijas pārstāvjiem apsprieda, kā sabiedriskais transports Pierīgas reģionā kursēs pēc 2021. gada.

“Šobrīd ir neskaidrības par to, kā tiek plānota sabiedriskā transporta turpmākā attīstība, jo nav neviena politikas dokumenta, kas noteiktu, piemēram, maršrutu apjomu un intensitāti, sadarbību ar pašvaldībām, kritērijus pārvadātāju pakalpojumu kvalitātes noteikšanai. Tāpat nav skaidrs, kāda būs direkcijas sadarbība ar “Rīgas satiksmi”, kas lielā mērā noteikts biļešu veidus, cenas un maršrutus,” norāda PPA izpilddirektore un Carnikavas novada pašvaldības priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Pierīgas pašvaldību vadītāji sanāksmē vērsa uzmanību, ka, palielinot AS “Pasažieru vilciens” veikto reisu skaitu reģionā, būtiski tiks ietekmēta padomju laikā būvēto dzelzceļa pārbrauktuvju darbība, un var veidoties vietas, kur sastrēguma stundās pārbrauktuves būs pastāvīgi “slēgtas”. Izskanēja arī viedoklis, ka atsevišķas pašvaldības ir gatavas dotēt iedzīvotājiem svarīgus maršrutus, bet šobrīd juridiski nav tiesīgas to darīt. Tāpat nepieciešams centralizēti risināt stāvparku pieejamību Pierīgā. 

Autotransporta direkcijas pārstāvji tuvāko mēnešu laikā plāno sniegt priekšlikumus pašvaldībām par pasažieru pārvadājumu tīkliem, lai saskaņotu plānotos maršrutus.

Diskusijas par sabiedriskā transporta pārvadājumiem Rīgā un Pierīgā turpināsies arī ar Ministru prezidenta Māra Kučinska rīkojumu izveidotajā starpresoru darba grupā.

Jāpiebilst, ka šī gada 6. aprīlī Sabiedriskā transporta padome plāno pieņemt pirmos būtiskos lēmumus sabiedriskā transporta organizēšanai reģionālās nozīmes maršrutu tīklā laika posma no 2021. – 2030. gadam.