Pierīgas pašvaldību apvienībai (PPA) ir pievienojies jauns biedrs – Stopiņu novada pašvaldība, tādējādi apvienību tagad veido 14 novadi. Stiprinot savu ietekmi reģionam aktuālo jautājumu risināšanā, turpmāk PPA tiks pārstāvēta arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdē.

“Ir daudz jautājumu, kuri Pierīgas pašvaldībām jārisina kopā – izglītības infrastruktūra, sabiedriskais transports, veselības aprūpe, kā arī gandrīz visām Pierīgas pašvaldībām sāpīgā meliorācijas sistēmu uzturēšana. Kopīgi strādājot, ir panākami rezultatīvāki darba rādītāji,” norāda Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne.

PPA valdes un Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks uz apvienības pārstāvniecību LPS raugās cerīgi: “Veiktās izmaiņas LPS valdē liecina, ka pārējās pašvaldības ir sapratušas, ka Pierīga ir ļoti specifiska teritorija, kurai ir īpatnēja loma Latvijas tautsaimniecībā, jo šis reģions strauji attīstās, tajā ir liels iedzīvotāju pieplūdums no Rīgas un citām Latvijas vietām, uzņēmēji pārceļ savas ražotnes, un jādomā, kā tikt galā ar izaicinājumiem. Mūsu mērķis ir būt sadzirdētiem, lai tie lēmumi, kas tiek pieņemti, respektētu Pierīgas situāciju.”

Jau ziņots, ka svarīgākie problēmjautājumi, ko PPA vēlas risināt tuvākajā nākotnē ir nepietiekamais skolu un bērnudārzu skaits Pierīgā, sabiedriskais transports, meliorācija apdzīvotās vietās, ceļu uzturēšana un pašvaldību finanšu izlīdzināšana.

“Mēs kļūstam arvien vairāk tā iemesla dēļ, ka cilvēki un pašvaldību vadītāji ir pamanījuši, ko apvienība īsajā tās pastāvēšanas laikā ir paveikusi. Esam spējuši panākt izpratni, ka Pierīgā ir cita veida problēmas nekā daudzviet citur Latvijā,” stāsta PPA izpilddirektore un Carnikavas novada pašvaldības priekšsēdētāja Daiga Jurēvica. Viņa norāda, ka apvienība joprojām ir atvērta un tajā var iestāsties arī citas Pierīgas reģiona pašvaldības.