27. septembrī Pierīgas pašvaldību vadītāji Ropažos tikās ar Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieci Jolantu Plūmi, lai pārrunātu 2017. gada valsts budžeta projektu, ko valdība iecerējusi apstiprināt novembrī.

Jolanta Plūme PPA pārstāvjus informēja par nākamā gada budžeta līdzekļiem visām valsts nozarēm, kā arī tā ietekmi uz pašvaldībām.

“Pierīga un tās pašvaldības, kuras ir donorpašvaldības, ar nākamā gada budžetu īsti apmierinātas nav, jo ļoti lielu daļu naudas aizmaksājam pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Mūsu pašu novadu attīstībai paliek ļoti maz līdzekļu, un mēs reāli nevaram atrisināt savas problēmas ar skolu un bērnudārzu būvniecību, ceļu infrastruktūru,” norāda Pierīgas pašvaldību apvienības (PPA) izpilddirektore un Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Sanāksmes laikā izvērsās diskusijas par dažādiem jautājumiem – aizņēmumu procentu likmēm pašvaldību kredītiem dažādu projektu īstenošanai, jauno pedagogu atalgojuma modeli, skolu tīkla optimizāciju, ēnu ekonomikas ierobežošanu, pašvaldības kapitālsabiedrību aizņēmumiem u.c.