Biedrības „Pierīgas pašvaldību apvienība”
Februāra izskaņā tikās Saulkrastos, kur ar informatīvu prezentāciju biedrus sagaidīja Saulkrastu domes priekšsēdētājs Normunds Līcis.

 

Saulkrastos Matīss Paegle - SIA "Balt Cap AJFP" pārvaldnieks informēja, ka pēc ES struktūrfondu projektu finansējuma samazināšanās nākamajā plānošanas periodā Pašvaldībām jāmeklē alternatīvi finanšu avoti. Notika diskusijas par PPP projektu dzīves ciklu un valsts institūciju, tai skaitā CFLA “uzticības kredītu” pašvaldībām, šādu projektu realizācijai.
A.Mežulis ierosina diskusijas pārtraukt, interese ir liela, u piedāvā uz 2019.gada Aprīli organizēt apaļā galda diskusijas PPP projektu valsts amatpersonu pārstāvju klatbūtnē.
Edgars Ciniņš klātienē informē par pašvaldībām aktuāliem jautājumiem - Par privātas failu apmaiņas un koplietošanas platformas izmantošanu informācijas apmaiņai pašvaldības institūciju un iedzīvotāju starpā. A.Mežulis diskusijas noslēgumā ierosina – atsevišķi aicināt IT speciālistus, kas varētu profesionālā līmenī diskutēt par piedāvātiem risinājumiem, kā arī Č.Batņa papildināja, ka nākamajā tikšanās reizē būtu lietderīgi piedalīties arī pārstāvim, kas var atbildēt par finanšu jautājumiem. Saziņai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , T.25452266.
Bedri diskutēja par pārstāvja izvirzīšana no PPA apvienības FM Darba grupai, izstrādājot jauno Finanšu izlīdzināšanas modeli. Tika izvirzīts apvienības valdes priekšsēdētājs M.Sprindžuks, kura kandidatūru vienbalsīgi atbalstīja klātesošie.
Plašas diskusijas izvērsās par LPS sarunām ar FM par 2019.gada budžetu pašvaldībām
M.Sprindžuks informēja par izskatītajiem jautājumiem, ar nodokļu ietekmētām izmaiņām un plānotajām izmaiņām. V.Baire aicina nodefinēt PPA pozīciju tieši Pierīgas jaunu Izglītības iestāžu būvniecības projektiem, piemērojot diferencētu atbalsta likmi, jo šāds jautājums aktuāls pamatā tikai Pierīgā.
Sēdes izskaņā tik atualizēts Higiēnas MK noteikumu jautājums un biedri vienojās, ka
Č.Batņa aktualizēs jautājumu LPS Izglītības komitejā 21.03.2019., M.Sprindžuks pieteicās jautājumu aktualizēt LPS valdes sēdē 05.03.2019..
Nākamā PPA biedru sanāksme notiks 28.03.2019. Ikšķiles novadā IPII “Čiekuriņš”, pl. 14:00.