22. novembrī Pierīgas pašvaldību vadītāji, tiekoties Stopiņu novada domē, diskutēja par vienu no jaunievēlētas Saeimas aktualitātēm – administratīvi teritoriālo reformu un tās iespējamo ietekmi Pierīgas reģionā.

Pierīgas pašvaldību apvienības (PPA) biedri pauda dažādus viedokļus, tomēr kopīgi ir vienisprātis – Latvijā kopumā ir nepieciešama rūpīgi pārdomāta un efektīvi īstenota administratīvi teritoriālā reforma, tomēr Pierīgas pašvaldības ir pašpietiekamas, tās nebūtu apvienojamas vai kādai teritorijai pievienojamas.

PPA pārstāvji atbalstīja ieceri, ka jau Reģionālās politikas pamatnostādnēs definētais pakalpojumu grozs būtu izmantojams, lai atrastu veidu kā valsts un pašvaldības funkcijas varētu nodrošināt valsts iedzīvotājiem. Izskanēja arī viedoklis, ka šobrīd administratīvi teritoriālajai reformai trūkst skaidri definēta pamatojuma un nav tikusi izvērtēta iepriekšējā reģionālā reforma.

Pierīgas mēri uzskata, ka plānotā reģionālā reforma nebūs risinājums finanšu jautājumos, jo pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondu nav iespējams uzturēt tikai pašvaldībām. Proti, nepieciešama arī valsts līdzdalība, lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu grozu iedzīvotājiem.

Sanāksmes laikā PPA izpilddirektore Daiga Mieriņa informēja, ka viņa šobrīd vada arī Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomi, tādēļ tika rosināts pārdalīt valdes locekļu pienākumus. PPA biedri vienbalsīgi nolēma biedrības izpilddirektora pienākumus turpmāk uzticēt valdes loceklim Aināram Mežulim.

Pierīgas mēri apsprieda arī turpmākās prioritātes sadarbībai ar valdību, kas saistīti ar darba turpināšanu pie jautājumiem par prasībām izglītības iestādēm, sabiedrisko transportu, publisko un privāto partnerību, apdzīvotu vietu meliorāciju, ūdenssaimniecības tarifiem u.c.

Nākamā PPA sanāksme ieplānota 2019. gada janvārī.